Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Pressure-relief valves

پرشر ریلیف ولو چیست ؟

انواع پرشر ریلیف ولو Pressure-relief valves

از پرشر ریلیف ولو برای حفظ فشار ثابت در یک سیستم استفاده می‌کنند و در صورت وجود نوسانات در فشار این شیر ها با باز شدن، فشار اضافی را از سیستم خارج میکنند و پس از بازگشت فشار به سطح ایمن دوباره بسته می شوند.

پرشر ریلیف ولو
انواع پرشر ریلیف ولو

انواع شیر های فشار شکن از نظر عملکرد:

  • عملکرد مستقیم
  • پایلوت دار

فشار شکن مستقیم:

شیرهای فشار شکن مستقیم بسیار ساده، قابل اعتماد و کم هزینه هستند که برای باز و بسته کردن از مکانیزم فنر استفاده می کنند و در کاربردهای کم فشار مانند آب گرم خانگی و دیگ بخار استفاده می شود.

ریلیف ولو پایلوت دار:

این نوع از شیرهای فشار شکن پیچیده‌تر از شیرهای عمل مستقیم هستند و در کاربردهای فشار بالا مانند راکتورهای شیمیایی و پالایشگاه‌های نفت استفاده می‌شوند. آنها از یک شیر پیلوت جداگانه برای کنترل شیر اصلی استفاده می کنند که معمولاً بسیار بزرگتر از شیر مستقیم است. شیر پایلوت تغییرات فشار سیستم را حس می کند و در صورت لزوم شیر اصلی را باز یا بسته می کند تا فشار ثابت در سیستم حفظ شود.

برای مشاهده قیمت کالا کلیک کنید
قیمت و خرید انواع شیرهای فشار شکن

استانداردهای طراحی برای این نوع از شیرها:

  • API
  • ASME
  • PED

زمان پاسخگویی این دو نوع شیر:

شیرهای فشار شکن مستقیم، زمان پاسخگویی سریع تری نسبت به شیرهای فشار شکن پایلوت دارند. دلیل این امر این است که شیر مستقیم در پاسخ به تغییرات فشار سیستم مستقیماً باز و بسته می شود، در حالی که شیری که توسط پایلوت کار می کند به زمان نیاز دارد تا تغییرات فشار را حس کند و شیر اصلی را فعال کند.

ظرفیت جریان:

شیرهای کاهش فشار که توسط پایلوت کار می‌کنند معمولاً در مقایسه با شیرهای مستقیم با همان اندازه ظرفیت جریان بالاتری دارند. این به این دلیل است که شیر پایلوت می‌تواند باز و بسته شدن شیر اصلی را تعدیل کند تا فشار را کنترل‌شده‌تر و کارآمدتر آزاد کند.